Zebra PWR-BUA5V16W0WW AC Adapter
SKU: PWR-BUA5V16W0WW
Adding to cart… The item has been added
Need Pricing Options?
Level VI AC/DC Power Supply Brick AC Input: 100-240V, 0.6A DC Output: 5.4V, 3A,16W Requires: DC Line Cord and Country, Specific Un-Grounded AC Line Cord.
  • Used with Single Slot Cradle
  • 100-240VAC, 5.4V, 3A, 16W
  • Meets US DOE Level VI efficiency standard
  • Replaces PWRS-14000-249R
  • Works with Zebra's high-end performance products.
  • Good power efficiency and comparatively light weight
  • 3 A current helps your device charge quickly
  • Delivers constant 5.4 V DC for smooth functioning & charging of the device