StarTech C6PATCH100WH 100ft CAT6 Ethernet Cable - White Molded Gigabit - 100W PoE UTP 650MHz - Category 6 Patch Cord UL Certified Wiring/TIA
SKU: C6PATCH100WH
UPC:
Adding to cart… The item has been added
Need Pricing Options?
100% Copper - a better value
24 AWG Wire
50-micron Gold Connectors
More from the Manufacturer
  • SPECS: Length: 100ft (30.5m)
  • Color: White
  • 650 MHz Rated
  • Structure: 4 Pair UTP
  • RJ45
  • Jacket: PVC
  • Wire Gauge: 24 AWG Copper